PORTAL DE TRANSPARENCIA DO CONCELLO DE CAMBADOS

  • Home
  • /
  • XULLO 2021 – DECRETO 2021-0840 POLO QUE SE APROBA A LISTA DEFINITIVA DE ASPIRANTES ADMITIDOS/EXCLUÍDOS DO PROCESO SELECTIVO (OFICIAL ADMÓN. OPE/2017)

XULLO 2021 – DECRETO 2021-0840 POLO QUE SE APROBA A LISTA DEFINITIVA DE ASPIRANTES ADMITIDOS/EXCLUÍDOS DO PROCESO SELECTIVO (OFICIAL ADMÓN. OPE/2017)

DECRETO 2021-0840 POLO QUE SE APROBA A LISTA DEFINITIVA DE ASPIRANTES ADMITIDOS/EXCLUÍDOS DO PROCESO SELECTIVO (OFICIAL ADMÓN. OPE/2017)

Resolución da Alcaldía
Expediente 1322/2020

Mediante Resolución da Alcaldía do 10.03.2021 aprobouse a lista provisional de admitidos/as e excluidos/as do proceso selectivo para a cobertura, en quenda libre, e por persoal funcionario de carreira, dunha vacante de Oficial de Administración contida na OEP de 2017 (BOP n.º 54 de 22.03.2021).

De conformidade co previsto nas Bases da Convocatoria,

RESOLVO:

1.—Aprobar a lista definitiva de aspirantes admitidos/as e excluídos/as do proceso selectivo convocado:

APELIDOS E NOME

ESTADO

1

Abal Cousido, Irene

Excluida (Motivo da exclusión 1)

2

Abal Cousido, Silvia

Admitida

3

Abelenda Fraga, María del Carmen

Admitida

4

Abelleira Argibay, Víctor Lorenzo

Admitido

5

Agra Soto, Vanesa

Admitida

6

Alejandre Iglesias, María Susana

Admitida

7

Alfonsín Oubiña, Inés

Admitida

8

Alfonso Villamil, Miguel

Admitido

9

Álvarez Moya, Camilo Andrés

Admitido

10

Amoedo García, Natalia

Admitida

11

Antón Soto, Pablo

Admitido

12

Aragunde Rey, Avelino

Admitido

13

Arias González, Tania

Admitida

14

Armesto López, Raquel

Admitida

15

Barbeito Leiro, Purificación

Admitida

16

Barcala Bures, Alexandre

Admitido

17

Barrero Fabregas, Juan Yago

Admitido

18

Blanco Bernárdez, Carlos

Excluido (Motivo da exclusión 4)

19

Blanco Chaves, Raúl

Admitido

20

Bondad Quintela, Alexandre Yeral

Admitido

21

Borrageiros García, Soraya

Admitida

22

Brea Ramos, Rocío

Admitida

23

Buceta Piñeiro, José

Admitido

24

Buceta Vázquez, Juan Antonio

Admitido

25

Caamaño Torres, Andrea

Admitida

26

Cacabelos Méndez, Antía

Admitida

27

Cagide Cerqueiro, Orencio

Admitido

28

Campos Fernández, Eva Regina

Admitida

29

Campos Rivas, Laura

Admitida

30

Campos Vázquez, Natalia

Admitida

31

Cao Arcos, Javier

Admitido

32

Cardalda Casal, Ana María

Admitida

33

Caride Nimes, Bárbara María

Admitida

34

Caride Nimes, Lucía

Admitida

35

Carrera Gómez, Lucía

Admitida

36

Cartelle Sáez, Inés

Admitida

37

Castelo Piñeiro, Lidia

Admitida

38

Castro Blanco, Silvia

Admitida

39

Castro Hierro, Olalla

Admitida

40

Castro Lamazares, Adrián

Admitido

41

Castroagurín Duro, Tania

Admitida

42

Cobas Álvarez, Pablo

Admitido

43

Coladas Lois, Paula

Admitida

44

Conde Tomé, María José

Admitida

45

Cores Fontenla, Ana Mª

Admitida

46

Cornes Otero, Rubén

Admitido

47

Corral Corredoira, Juan Alberto

Admitido

48

Cortegoso Acuña, Ana Cristina

Admitida

49

Cortizo Fernández, Diana

Admitida

50

Costa Villanueva, Mirian

Admitida

51

Coto Justo, Vanesa

Admitida

52

Couceiro Montes, José David

Admitido

53

De la Peña Rivas, Eloy

Admitido

54

De Miranda Vigo, Virginia

Admitida

55

Díaz Sandez, María Patricia

Admitida

56

Diéguez Álvarez, María Concepción

Admitida

57

Dieste Rey, Román

Admitido

58

Domínguez Argibay, José Luis

Admitido

59

Domínguez Rodríguez, María Elena

Admitida

60

Domínguez Suárez, Laura

Admitida

61

Dopico Dios, Tamara

Admitida

62

Duro Pazos, Óscar

Admitido

63

El Gad El Arfaoui, Basma

Admitida

64

Esperón Peón, Abigail

Excluida (Motivo da exclusión 4)

65

Estévez García, Susana

Admitida

66

Estévez Pérez, Sara

Admitida

67

Fajardo Recouso, Juan Manuel

Admitido

68

Fandiño Cortizo, Laura

Admitida

69

Feijoó Casado, Mª Teresa

Admitida

70

Fernández Copa, José Alberto

Admitido

71

Fernández Lago, David

Excluido (Motivo da exclusión 2)

72

Fernández Rodríguez, Patricia

Admitida

73

Ferreiro Pillado, Javier

Admitido

74

Filgueira Vázquez, Tamara

Admitida

75

Fontán Padín, Beatriz

Admitida

76

Fraga Cardalda, María Dolores

Admitida

77

Fraga Louzán, Silvia

Admitida

78

Gago Lorenzo, Marta

Excluida (Motivo da exclusión 2)

79

Galiñanes Costa, Susana

Admitida

80

García Lorenzo, Sabela

Admitida

81

García Roma, Sandra

Admitida

82

García Romero, Gian Franco Elvis

Admitido

83

García Suárez, Deborah

Admitida

84

Garrido Torres, Lorena

Admitida

85

Gavilanes López, David

Admitido

86

Goenaga González, Ana Belén

Admitida

87

Gómez Charlín, Patricia Ángela

Admitida

88

Gómez Dios, Ana Sofía

Admitida

89

Gómez Fernández, Nuria

Admitida

90

Gómez García, Salvador

Admitido

91

Gómez Lojo, María Melisa

Admitida

92

Gómez Sineiro, Noemí

Admitida

93

Gondar Domínguez, Sarai

Admitida

94

Gondar Villanueva, Nerea

Admitida

95

González Castro, Beatriz

Admitida

96

González González, Verónica

Admitida

97

González Martínez, María

Admitida

98

González Matos, Mayra

Admitida

99

González Peón, Andrea

Admitida

100

González Pérez, Patricia

Admitida

101

González Vecin, Beatriz

Admitida

102

Guillán Tirado, Juan Luis

Admitido

103

Hermida Grille, Christian José

Admitido

104

Hermida Miser, Rocío

Admitida

105

Ivanova Radeva, Vasya

Excluida (Motivo da exclusión 2)

106

Lago Baúlo, Ángela

Admitida

107

Lázaro Gómez, María Luisa

Admitida

108

Lodeiro Piñeiro, Jessica

Admitida

109

López Miranda, Montserrat Celia

Admitida

110

López Pita, Diego

Admitido

111

López Romero, Alberto

Admitido

112

Lorenzo Carballal, Paula

Admitida

113

Lorenzo Martínez, Inmaculada

Admitida

114

Lorenzo Núñez, María Jesús

Admitido

115

Louro Rey, Manuel A.

Admitido

116

Luis Crespi, Monica Maria

Admitida

117

Magariños Rodríguez, Patricia

Admitida

118

Marcos Vilariño, María Laura

Admitida

119

Mariño Rey, Cristina

Admitida

120

Martín Edreira, María Carmen

Admitida

121

Martín Freijeiro, Ángel

Admitido

122

Martínez Amoedo, Vanesa

Admitida

123

Martínez Diz, Ana María

Admitida

124

Martínez Márquez, Noelia

Excluída (Motivo da exclusión 4)

125

Martínez Pérez, Rocío

Admitida

126

Martínez Rodríguez, Nair

Admitida

127

Martínez Vidal, Begoña

Admitida

128

Monteagut Rosello, Carles

Admitido

129

Muñiz González, Noemí

Admitida

130

Muñoz González, Luz Virginia

Admitida

131

Naveiro González, Eva

Admitida

132

Neira Cortizas, Carlos

Admitido

133

Nieto Nine, Beatriz

Admitida

134

Novo Rodríguez, Beatriz

Admitida

135

Núñez Carballo, Lara

Admitida

136

Núñez Carro, Mónica

Admitida

137

Núñez Fandiño, Estela

Admitida

138

Núñez Graña, Lucía

AdmItida

139

Núñez Rois, Óscar Manuel

Admitido

140

Orois Barreiro, Marta

Excluída (Motivo da exclusión 5)

141

Otero Alcalde, Ledicia

Admitida

142

Otero Barroso, Yolanda

Admitida

143

Otero Dios, René

Admitido

144

Otero González, Alejandro

Admitido

145

Oubiña Aragunde, Manuel Ángel

Admitido

146

Oubiña Oubiña, Mª Isabel

Admitida

147

Outes Galbán, María Salomé

Admitida

148

Padilla Campos, Jorge

Admitido

149

Parra Díaz, Celia

Admitida

150

Paz González, Irene

Admitida

151

Paz González, Sara

Admitida

152

Pazos Pérez, Juan Manuel

Admitido

153

Peña Vilas, Óscar

Admitido

154

Pereira Pérez, María Agustina

Admitida

155

Pérez Galiñanes, Emilia

Admitida

156

Pérez García, Rita María

Admitida

157

Pérez Piñeiro, Marta

Admitida

158

Pérez Vázquez, Ana Isabel

Admitida

159

Pinal Seoane, Silvia María .

Admitida

160

Piñeiro Daporta, María

Admitida

161

Piñeiro Piñeiro, Jenma

Admitida

162

Ponte Reiriz, Iria

Admitida

163

Portomeñe Fernández, Rocío

Admitida

164

Prego Padín, Pastora

Admitida

165

Prego Vázquez, Mª Janette

Admitida

166

Presa García, Lidia Isabel

Admitida

167

Ramírez Abal, Ana

Admitida

168

Refojo Martínez, Patricia

Admitida

169

Rey Barral, Eduardo José

Admitido

170

Rey Camiño, Elena

Admitida

171

Rey Fernández, Almudena

Admitida

172

Rey Rebollido, Rocío

Admitida

173

Rial Suárez, Ana

Admitida

174

Rios Pena, Xesús Manuel

Admitido

175

Rodiño Rey, Mª Rosa

Admitida

176

Rodríguez Baña, Marlene

Admitida

177

Rodríguez Cabaleiro, Fátima

Admitida

178

Rodríguez Costado, Noemí

Admitida

179

Rodríguez Fernández, Marcelino

Excluido (Motivo da exclusión 4)

180

Rodríguez Fero, Luís

Admitido

181

Rodríguez Gil, Miguel

Excluido (Motivo da exclusión 4)

182

Rodríguez Pérez, Amaya

Admitida

183

Rodríguez Quintáns, Manuel

Admitido

184

Rodríguez Rodríguez, María Mercedes

Admitida

185

Rojo Lago, Carolina

Admitida

186

Rojo Telmo, Francisco José

Admitido

187

Rollán Etchevers, María Victoria

Admitida

188

Román Radío, Gabriel

Admitido

189

Romero Nogueira, Eulogio

Admitido

190

Romero Otero, Alba

Admitida

191

Sariego Balbona, Víctor

Admitido

192

Senín Domínguez, Irene

Admitido

193

Sineiro Chazo, Gabriel

Admitido

194

Solla Placer, Adrián

Admitido

195

Tallón Carreira, Manuel

Admitido

196

Tejo Fuentes, Belén

Admitida

197

Trapote Fernández, Enriqueta

Admitida

198

Troncoso Paz, Ana Marcela

Admitida

199

Uzal Rey, Ana

Admitida

200

Valcárcel Maceira, Adriana

Admitida

201

Varela Argibay, Alba

Admitida

202

Varela Cores, Yaiza

Admitida

203

Varela Porral, María

Admitida

204

Vázquez Roca, Roi

Excluido (Motivo da exclusión 1)

205

Vázquez Torres, María de la Cruz

Excluída (Motivo da exclusión 4)

206

Vázquez Villar, Bieito

Admitido

207

Vergara Gil, José Antonio

Admitido

208

Vicente Bouzón, Jorge

Admitido

209

Vidal Cota, Cristina

Admitida

210

Vieites Rúa, Monserrat

Admitida

211

Vilar Vázquez, Beatriz

Admitida

212

Vilares Vidal, Vicente

Admitido

213

Villar González, Carla

Admitida

Motivos da exclusión:

(1) Non presenta Anexo I–Modelo de solicitude de participación.

(2) Non presenta DNI, pasaporte ou documento de identificación equivalente e acreditativo da nacionalidade do aspirante.

(3) Non presenta copia da titulación para acreditar o cumprimento do requisito de titulación para a participación no proceso selectivo segundo o disposto, ao efecto, no apartado b) da base 3 das bases reguladoras.

(4) Non presenta xustificante de ter aboado os dereitos de exame ou non se aboa o importe establecido.

(5) Solicitude presentada fóra de prazo.

Ratifícase a exclusión da aspirante María de la Cruz Vázquez Torres ao non presentar xustificante de ter aboado os dereitos de exame e non estar previstas exencións nas Bases do proceso selectivo.

2.—Determinar a data en que terá lugar a constitución do Tribunal cualificador e a celebración do primeiro exercicio:

Constitución do Tribunal: O venres 17 de setembro de 2021 ás 09:30 horas no salón de Plenos do Concello de Cambados (Praza do Concello 1 36630 Cambados)

O primeiro exercicio (test de carácter obrigatorio e eliminatorio) terá lugar o xoves 07 de outubro de 2021 ás 11:00 horas no Pavillón Polideportivo do Pombal (Rúa Pombal, 36630 Cambados).

3.—Os/as aspirantes deberán presentarse para a realización de cada exercicio provistos do DNI ou documento fidedigno acreditativo da súa identidade, a xuízo do tribunal, así como dos medios materiais adecuados e necesarios para a práctica dos exercicios.

O tribunal cualificador do proceso selectivo convocado quedará integrado da seguinte forma:

Presidente:

Dª Mª del Mar Mondragón Treviño da escala de administración xeral, subescala auxiliar sendo a súa suplente Dª Ana María Fole Pintos da escala de administración xeral, subescala técnica.

Vocais:

Dª Paula Cacabelos Otero da escala de funcionarios de administración local con habilitación de carácter nacional sendo o seu suplente D. Aitor Iglesias Monzón da escala de funcionarios de administración local con habilitación de carácter nacional.

D. Javier Braña Cid da escala de administración xeral, subescala administrativa sendo o seu suplente D. Rogelio Andrés Torres Nuñez, da escala de administración xeral, subescala administrativa.

Dª Jeanett López Fernández da escala de administración xeral, subescala auxiliar sendo a súa suplente Dª Tania Vázquez Bouzas da escala de administración xeral, subescala auxiliar.

Secretario:

D. Miguel Rodríguez de Vicente-Tutor da escala de funcionarios de administración local de carácter nacional sendo o seu suplente D. Jacobo Barreiro Pimentel, da escala de funcionarios de administración local con habilitación de carácter nacional.

4.—Os sucesivos anuncios sobre puntuación e realización das probas/exercicios da fase de oposición, así como aqueloutros anuncios que poidan proceder, efectuarase no taboleiro de anuncios ubicado na sede electrónica da entidade (https://cambados.sedelectronica.gal); agás o nomeamento final como funcionario de carreira, que será obxecto de publicación, no BOP e no DOG, así como no taboleiro de anuncios ubicado na sede electrónica da entidade (https://cambados.sedelectronica.gal) (sen prexuízo da pertinente notificación ao/á interesado/a).

5.—Ordenar a publicación da presente Resolución no BOP, no Taboleiro de Anuncios do Concello ubicado na sede electrónica da entidade (https://cambados.sedelectronica.gal) así como no Portal de Transparencia da web municipal (https://cambados.es).

Contra a presente Resolución que pon fin á vía administrativa, pode interpoñerse alternativamente recurso de reposición potestativo ante este órgano, no prazo dun mes a contar desde o día seguinte a súa publicación; ou ben interpoñer directamente recurso contencioso-administrativo ante o Xulgado do Contencioso-Administrativo desta Provincia, no prazo de dous meses a contar desde o día seguinte publicación é de conformidade co artigo 46 da Lei 29/1998, de 13 de xullo, da Xurisdición Contencioso-Administrativa.

Se optase por interpoñer o recurso de reposición potestativo non poderá interpor recurso contencioso-administrativo ata que aquel sexa resolto expresamente ou se producíu a súa desestimación por silencio. Todo iso sen prexuízo de que poida interpor Vd. calquera outro recurso que puidese estimar máis conveniente ao seu dereito.

DOCUMENTO ASINADO E DATADO ELECTRÓNICAMENTE